Damskie koszule w kratę – czy pasują do każdego typu sylwetki?

Damskie koszule w kratę – czy pasują do każdego typu sylwetki?

Koszule w kratkę stały się jednym z najmodniejszych dodatków do kobiecych stylizacji, który całkowicie zdominowały obecny sezon. Nie da się bowiem ukryć, że są one modne i co najważniejsze – w porównaniu do innych koszul – są także wyjątkowo wygodne. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że panie obecnie zwracają o wiele większą uwagę na to, czy ich stylizacje dopasowane są do sylwetki i wydobywają jej największe atuty. Zatem czy damski koszule w kratkę dopasują się do absolutnie każdej figury?

Koszule damskie w kratę i ich różnorodność

Koszule damskie w kratę są z pewnością jednym z najgorętszych trendów tego sezonu. Panie doskonale wiedzą, że gwarantują im one nieograniczone możliwości kreacji i z pewnością ich głowa jest już pełna pomysłów na wykorzystanie tego elementu garderoby. Warto jednak wiedzieć, że w momencie kiedy chcemy dopasować koszule damskie do konkretnego typu sylwetki, wówczas koniecznie musimy zwrócić uwagę na sam układ kraty. Obecnie w sklepach najpopularniejszymi modelami są:

  • koszule damskie w drobną kratę – jak sama nazwa wskazuje, kraciasty wzór układa się tu w gęsty i drobny splot;
  • koszule damskie w grubą kratę – jest to przeciwieństwo poprzedniego modelu, w którym splot staje się nieco bardziej rozwlekły i luźny.

Oczywiście w momencie dopasowywania takich koszul do sylwetki kluczowym aspektem stają się kolory. Jasne barwy – niestety – znane są z tego, że mogą one nieco poszerzyć sylwetkę, z kolei ciemne, pozwolą na jej optyczne wyszczuplenie.

Koszule damskie w kratę, a konkretny typ sylwetki

Koszule damskie w kratę często są nazywane dość uniwersalnym elementem garderoby. Wynika to z faktu, iż faktycznie mogą się one dopasować do każdego typu sylwetki. Jednak wspomniana już umiejętność ich odpowiedniego wyboru, wydaje się być tu kluczowym determinantem. Tak więc można powiedzieć, że:

  • panie o figurze klepsydry śmiało mogą korzystać z każdego modelu koszuli damskiej w kratę. Ich sylwetka jest bowiem idealnie proporcjonalna.
  • panie o figurze jabłka lub trójkąta mogą z kolei zdecydować się na koszulę w drobną kratę, które zostały utrzymane w ciemnych kolorach. W ten można bowiem nadać sylwetce znacznie większej proporcjonalności.
  • panie o pełnych, kobiecych kształtach powinny decydować się na modele w grubą kratę i w ciemnych, wyrazistych kolorach. Ważne jest także to, by koszula ta nie była zbyt obcisła i przylegająca do ciała. W ten sposób będzie można wyszczuplić i wysmuklić sylwetkę.

Śmiało można więc powiedzieć, że damskie koszule w kratę zostały przeznaczone dla każdej z kobiet – bez względu na to, czy sylwetka jest perfekcyjnie proporcjonalna, czy jednak wymaga drobnych modyfikacji. Za każdym razem – w odpowiedniej stylizacji – takie koszule damskie w kratę będą prezentować się elegancko i klasycznie, a także pozwolą przywrócić figurze odpowiednie proporcje. Panie jednak muszą pamiętać o tym, by poświęcić nieco dłuższą chwilę na wybranie odpowiedniego kroju, barwy oraz modelu danej koszuli, a osiągną zamierzone efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę