Modne wzory i kolory w koszulach damskich: Trendy sezonu

Modne wzory i kolory w koszulach damskich: Trendy sezonu

Sezon letni rozkwitł już w pełni. Panie chętnie z tego momentu korzystają i decydują się na odświeżenie swojej garderoby. Faktem jest, że lato jest świetna okazją ku temu, by popisać się swoją kreatywnością w komponowaniu poszczególnych stylizacji. Stawiając na oryginalność i elegancje panie bardzo chętnie wybierają koszule. Jednak trendy obecnego sezonu skłaniają do tego, by stawiać na unikalne wzory! Które z nich są więc najmodniejsze?

Koszule w paski – nieśmiertelny trend letniego sezonu!

W sezonie letnim panuje dość duża swoboda, szczególnie jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo. Jednocześnie jednym z najgorętszych trendów obecnego sezonu stały się nieśmiertelne paski! Wiele kobiet może mieć w tym momencie pewne obiekcje, gdyż przyjęło się, że paskowy wzór dość niekorzystnie wpływa na proporcje sylwetki. Jednak warto tu podkreślić, że pionowe paski działają w zupełnie inny sposób. Mogą one sprawić, że:

  • korpus będzie wyglądał na wyższy;
  • sylwetka nabierze o wiele lepszych proporcji;
  • biust zostanie uwydatniony, a sama sylwetka zostanie optycznie wyszczuplona.

Reasumując, panie w tym sezonie letnim powinny chętnie stawiać na koszule w paski! Mogą one dodatkowo być uzupełnione fantazyjnymi wiązaniami lub kołnierzykami. Będą się one świetnie prezentować w stylizacji z jeansowymi lub materiałowymi szortami i słomkowym kapeluszem. Panie nie muszą sztywno trzymać się czarno-białych kompozycji. W tym sezonie warto stawiać na kolorowe paski – nawet jeśli są one wyjątkowo wyraziste. Świetnie wpiszą się w charakterystykę sezonu letniego, który przecież jest wyjątkowo dynamiczny i wielobarwny!

Fantazyjne i wyraziste printy – hit obecnego sezonu!

Paski to nie jedyny trend letniego sezonu! Przy wyborze koszul panie mają znacznie większe możliwości. Okazuje się, że na wybiegach projektantów zagościły także koszule ozdobione fantazyjnymi printami. Mogą to być np. motywy kwieciste, owocowe, czy całkowicie abstrakcyjne. Królują także wzory w wyrazistych i wyjątkowo dynamicznych kolorach. W przypadku, kiedy w damskiej garderobie faktycznie zagoszczą takie modele koszul, warto zwrócić uwagę na ich odpowiednie zestawienie z innymi elementami garderoby. Letni szorty czy spódnice powinny być stonowane i – najlepiej – pozbawione dodatkowych ozdób. Dzięki temu cała uwaga zostanie skupiona na koszuli, a panie unikną nieco karykaturalnego wydźwięku.

Wielobarwność – najgorętszy trend tego lata!

Jednym z najgorętszych trendów tego sezonu są także koszule w asymetryczne, wielobarwne plamy. Modele te mogą reprezentować sobą zarówno dynamiczną jak i pastelową kolorystykę, dzięki czemu panie mogą dopasować je idealnie do swoich potrzeb. Wielobarwne, nieregularne plamy na koszuli są w stanie optycznie wyszczuplić sylwetkę i odwrócić uwagę od jej drobnych niedoskonałości. Stawiając na tego typu wzorzyste koszule panie również muszą pamiętać o tym, że „dolna część” całej stylizacji powinna być względnie stonowana i „spokojna”. W ten sposób można uzyskać elegancki, letni „look”, który będzie zachwycał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę