Kolorowe czapki i szaliki na zimę 2021/2022 – najmodniejsze propozycje

Kolorowe czapki i szaliki na zimę 2021/2022 – najmodniejsze propozycje

Wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami zimą coraz więcej osób zaczyna przeglądać swoje szafy w poszukiwaniu ciepłej kurtki lub też płaszcza. Pamiętać jednak trzeba, że zimowy strój to nie tylko te dwa najważniejsze elementy, lecz również odpowiednie do nich dodatki w postaci czapki i szalika. Jak zatem wybrać takie uzupełnienie zimowego stroju?

Zimowe czapki damskie – czym się powinny charakteryzować?

Nie da się ukryć, że najważniejszym dodatkiem do zimowego stroju jest czapka, która zabezpiecza głowę przed przemarznięciem. Jest to ważna część ubioru nie tylko od strony praktycznej, lecz również i estetycznej. To właśnie dlatego na rynku znaleźć można różnego rodzaju kolorowe czapki damskie.

Zdecydowanie jedną z najmocniej polecanych propozycji jest tzw. Bucket hat. Jest to kapelusz, który idealnie sprawdza się w zimowych warunkach i polecany jest praktycznie przy każdym podobnym zestawieniu. Na zbliżający się sezon warto zainteresować się modelami ozdobionymi np. wzorami z kwiatami.

Jak jednak można zauważyć w takim modelu w naprawdę mroźne dni może być nieco chłodno. Jak się jednak okazuje, modne czapki damskie na zimę mogą być również praktyczne i bardzo ciepłe. Dobrym tego przykładem jest klasyczny model beanie. Jest to dość gruba, lecz przy tym naprawdę estetycznie wykonana czapka, która oprócz pięknego wyglądu zachwycać będzie użytkownika naprawdę świetnym ociepleniem.

Zimowy modny szal – najważniejsze cechy

Oczywiście zimowe dodatki to nie tylko różnego rodzaju czapki, lecz także inne bardzo interesujące elementy. Doskonałym przykładem może tu być stosowany do czapki szal. Czym się on powinien charakteryzować i jak znaleźć modną propozycję?

Wybieranie modnego szala, który będzie cieszył się dużą popularnością w nadchodzącym sezonie, warto zacząć od jego kolorystyki. W zbliżającym się sezonie prawdziwym hitem będą modele różnokolorowe najlepiej składające się z pasków, cieniowanych elementów lub z geometrycznych wzorów. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominować będą mocne barwy, takie jak zimowy zielony czy też róż, żółć oraz fiolet liliowy.

Kolejną sprawą, o której trzeba wiedzieć, kupując szal na nadchodzący sezon zimowy, jest styl jego wykonania. W tym wypadku polecane są przede wszystkim modele z grubego i wyrazistego splotu, które będą nie tylko bardzo ładne, lecz także będą zapewniały duży poziom ocieplenia. Co więcej, wyrazisty i dobrze widoczny gruby splot razem z geometrycznymi wzorami będzie sprawiał, że całość będzie prezentowała się po prostu rewelacyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę