Koszule damskie – typy, rodzaje

Koszule damskie – typy, rodzaje

Koszula to klasyczny elementy damskiej garderoby. Może stanowić ona zarówno uzupełnienie formalnego stroju, jak i być wykorzystywana do codziennych stylizacji. To właśnie koszula daje bardzo szerokie możliwości w zakresie tworzenia nowoczesnych stylizacji. Można nosić ją nie tylko do spodni lecz również do spódniczek. Co więcej, wybierając odpowiedni model koszuli można znacznie poprawić proporcje swojej sylwetki, a tym samym wyglądać znacznie bardziej atrakcyjnie. Najczęściej jednak koszula jest elementem strojów formalnych, wykorzystywana jest często do strojów służbowych. Doskonale wpisuje się ona w biznesowy dress code. Ważne jest jednak, aby dopasować rodzaj oraz jakość koszuli do danej okazji, a także do proporcji swojego ciała.

Stylizacje damskie z koszulą

Koszule najczęściej szyte są zgodnie z męskim wzorem koszul garniturowych. Oznacza to, że koszule damskie szyte są z ściegiem na krzyż, z podwójną plisą, a także charakterystycznym wykończeniem w postaci guzików z macicy perłowej. Niezależnie od tego czy koszula zakładana jest pod marynarkę czy też jest ona głównym elementem stylizacji zawsze pozwala na uzyskanie eleganckiego oraz szykownego wyglądu. Co więcej warto pamiętać o tym, aby mankiety koszuli zawsze wystawały nieco spod marynarki. Można i dodatkowo spiąć spinkami jubilerskimi lub też wybrać spinki sukienne, inaczej zwane węzełkowymi.

Wysoka jakość klasycznej koszuli damskiej

Najczęściej koszule damskie wykonywane są z popeliny bawełnianej. Na metce widnieje napis 100% bawełna. Możliwe jest także uzyskanie nieco bardziej luksusowej wersji materiał przez połączenie bawełny z dodatkiem jedwabiu. Poprawia to sposób układania się materiału, a także komfort jego noszenia. Jednakże najistotniejszym elementem w przypadku koszuli jest jej kołnierzyk. To często on wyznacza nie tylko styl w koszuli, lecz również w określa jej jakość. Co więcej kołnierzyka znajduje się bardzo bliskiej odległości od twarzy, przez co dodatkowo przyciąga wzrok wszystkich rozmówców oraz obserwatorów. W przypadku koszulek damskich spotkać się można z trzema podstawowymi typami kołnierzyków. Należą do nich kołnierzyk:

  • Klasyczny – którym męskiej garderobie określany jest jako kent. Posiada on wyłogi, które ułożone są bardzo blisko siebie.
  • Klubowy – posiada charakterystyczne zaokrąglone wyłogi.
  • Stójka – jest to kołnierzyk bez wyłogów.

Idealny materiał na koszulę damską

Istnieje szeroka gama materiałów, z których wytwarzane mogą być koszule damskie. Różnią się między innymi wielkością, a także splotem nici jak i przepuszczalnością powietrza. Wszystko to wpływa na jakość i komfort noszenia koszuli. Wysokiej jakości koszule, które zapewniają doskonały komfort termiczny Wykonywane są najczęściej z czystej wełny. Posiada ona płócienny splot, który jest bardzo przyjemny w dotyku. W przypadku miejsca grubszych koszul popularnej splot pin point oxford. Realizowany jest z nieco grubszych nici, jednak mimo tego tkanina ta doskonale przepuszcza powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę